Hurda Nedir?


Hurdacılık geri dönüşümü mümkün olan malzemelerin yani hurdaların toplanarak yeniden üretime kazandırılması sürecini yöneten meslek dalıdır. Hurdacı denildiği zaman aklımıza el arabaları ile sokak aralarında dolaşan kişiler gelmektedir lakin hurdacılık bunun çok daha üzerinde geniş kapsama sahip bir alandır.

Hurdacılık mesleğinin yapılabilmesi için çok büyük geri dönüşüm tesislerine ihtiyaç duyulmaktadır. Kapsamı çok geniş olan hurda çeşitleri bu noktalarda ayrıştırılarak geri dönüşüme gönderilir ve ekonomiye geri kazandırılır. Demir hurdası, bakır hurdası, çelik hurdası, sarı hurda, kağıt hurda, akü hurdası, alüminyum hurda gibi metal hurdalar, jeneratör hurdası, kablo hurdası vb. bir çok ürün geri dönüşüm ile tekrar hammadde olarak kullanıma uygundur.

Bulut Hurda hurda alan firma  olarak hurdacılık mesleğine gönül vermiş bir firmayız ve geri dönüşüm tesislerimiz ile birlikte sizlerle aslında bir sosyal sorumluluk projesi olan atık yönetimi ve hurda geri dönüşümü konusunda destek oluyoruz.

Bugün sizlere hurdacılık mesleğinin önemi hakkında ve bu noktada kullanılabilecek hurda çeşitleri ve hangi hurdaların alım satımının yapılması gerektiği hakkında detaylı bilgi vereceğiz.